بهشت
وَ لَا تحَْسَبنَ‏َّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فىِ سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتَا بَلْ أَحْیَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ  فَرِحِینَ 
 بِمَا ءَاتَئهُمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ وَ یَسْتَبْشرُِونَ بِالَّذِینَ لَمْ یَلْحَقُواْ بهِِم مِّنْ خَلْفِهِمْ أَلَّا خَوْفٌ عَلَیهِْمْ وَ لَا هُمْ یَحْزَنُونَ یَسْتَبْشرُِونَ بِنِعْمَةٍ مِّنَ اللَّهِ وَ فَضْلٍ وَ أَنَّ اللَّهَ لَا یُضِیعُ أَجْرَ الْمُؤْمِنِینَ(171) (آل عمران)

البته نپندارید كه شهیدان راه خدا مرده‏اند بلكه زنده به حیات ابدى شدند و در نزد خدا متنعم خواهند بود (169). آنان به فضل و رحمتى كه از خداوند نصیبشان گردیده شادمانند و به آن مؤمنان كه هنوز به آنها نپیوسته‏اند و بعدا در پى آنها به راه آخرت خواهند شتافت مژده دهند كه از مردن هیچ نترسند و از فوت متاع دنیا هیچ غم مخورند (170). و آنها را بشارت به نعمت و فضل خدا دهند و اینكه خداوند اجر اهل ایمان را هرگز ضایع نگرداند (171).

این ثواب شهید بود به نظر شما کسی که با نفس خودش مبارزه می کنه و در مقابل حرام مقاومت می کنه از نظر خدا مثل شهید نیست؟ این حدیث رو از امام علی بخونید:


قال على علیه السلام: «ما المجاهد فى سبیل الله باعظم اجرا ممن قدر فعف كاد العفیف ان یكون ملكا من الملائكة;

مجاهد در راه خدا پاداشش بیشتر از كسى نیست كه در حالى كه امكانات گناه دارد، پاكدامنى مى‏كند. اى بسا پاكدامنى كه ملكى از ملائك بوده باشد.»

بس باب شهادت بازه و خیلی های شهید زنده اند! شما چی فر می کنید؟